Menu

Sahurda Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir

Sahurda Ne Yenmeli, Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir on bir ayın sultanı Ramazan sonunda kapımızı çaldı. Müslüman aleminin yıl boyunca beklediği zamanlardan birisi olmaktadır. Bu yıl Ramazan ayının da yazın sıcaklarına denk gelmesi ile birlikte zor geçeceğe benziyor. İş hayatı ile birlikte saatlerde aç ve susuz oruçlarını tutacaklar.

Sağlıklı bir gün için mutlaka kişilerin 3 öğün yemek yemelere gerekecektir. Yemek alışkanlığımızı düzeltmemiz ile birlikte öğün sayımızı da arttırmalıyız. Vücudumuzun ihtiyacı olan protein, vitamin ve mineralleri doğru şekilde alınması gereklidir. Sahur ile birlikte saatlerde aç susuz kalacağımızdan dolayı doğru yiyeceklerin tüketilmesi gereklidir.

Tok Tutacak Besinler
Tokluk hissi verdiği bilinen yiyecekler ise sebze, tahıllar, kuru baklagiller, esmek ekmekler, esmer pirinç, kepekli makarnanın tüketimi ile birlikte enerjinin vücut içersinde saklandığı gibi gün boyunca açlık hissetmeyeceksiniz.

Sahurda özellikle bir bardak su içerek fosfor, yağ, magnezyum, kalsiyum, potasyum ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. Katı besinler ile birlikte süt ve süt ürünlerin tüketilmesi gereklidir.

süt

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir