Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir

Salatalık suyu yazın yeni trendlerinden oldu. Sağlıklı yaşamak ve fazla kalorileri yakmak için içecek türünde harika bir ürün olacak. Doğal olarak alternatifi olmayan sebze türlerindendir. Mineral ve vitamni bakımından zengin olması suyunun tüketilmesi sayesinde sağlıklı olacağıdır.

Lezzetli ve tadında bir salatalık suyu için 2 litre soğuk suyun içine 1 adet dilimlenmiş salatlaık ilave ediyoruz. Ertesi sabah taze kesilmiş olanlarla değiştirilerek gün boyunca içebileceğiniz salatalık suyunuz olacaktır. Lezzetli ve tadında bir lezzet için nane ve limon ilave edilebilir.

Salatalık cilt güzelliğinizin korunması için gerekli olduğudur. Ferahlatıcı yeşil sebze beraberinde sağlık getirmektedir. İster salatayı dilimleyerek, isterseniz salatanın suyunu sıkarak ihtiyacınız olan salatalık suyunu karşılayabilirsiniz. Tüketmeniz ile beraber cildinizdeki değişiklikler sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Salatalık Suyunun Faydaları

Yeşil sebzeler doktorlarında önerdiği gibi oldukça faydalıdır. Bardağımızı yeşil sebzelerle doldurmak beraberinde şifa getirmektedir. Vücudumuzun yüzde 70’lik kısmının sudan oluştuğunu düşünürsek salatalık suyundan faydalanacağını görebiliriz. Alkolsüz içecekler, şarap ve biranın yerini alabilecektir. Sğalığımız için doğal içeceklerin tüketilmesi gerekli olduğudur. Günlük su miktarının karşılanması için salatlaık suyundan faydalanılabilir. Ferahlatıcı, yatıştırıcı, soğutucu ve susuzluğu giderici olması günlük bir bardak tüketebileceğinizi gösterir.

Karbonhidrat ve yağ yakımında salatalık suyu oldukça faydalıdır. Aromalı ve gazlı içecekler şekerli olduğundan kilo almamıza sebep olur. Salatalık suyunu tüketerek kalori ihtiyacımızın karşılanması sağlanır. Çaba harcamadan kolayca 150 kalori verebileceğimiz göstergesidir.

Baş Ağrısını İyi Gelir

Hafta sonu ve pazartesi günlerinin gelmesi ile baş ağrıları çekilmez oluyor. Korkunç baş ağrılarını hafifleterek kendimizi daha iyi hissedebilmek için bir bardak salatalık suyu tüketebiliriz. Alkol sonrası bu etkilerden korunabilmek için elektrolitler ve vitaminlerin tüketilmesi gerekmektedir.

Kansere Karşı Koruyucu
Salatalık suyunda K vitaminin bulunması kemik gelişimini sağlayarak kansere karşı doğal mücadelerden biridir. Araştırmacılara göre kansere yakalanma riskini azalttığını belirtmektedir.

Kötü Nefes Kokusunu Geçirir
Kötü nefes kokusundan dolayı toplum içinde rahatsızlık duyuyorsanız eğer salatalık suyu işinize yarayabilir. Kötü kokulardan korunmak için tüketmeniz gerekmektedir. Bir yudum salatalık suyu alarak ağzınızda 45 saniye kadar tutmanız yeterli olacaktır. Salatalık kötü nefes kokusundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Diş eti hastalıkları da önlenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here