Menu

Sanayileşmenin Zararları Nelerdir

Sanayileşmenin Zararları Nedir, Sanayinin Zararları Bilgi alarak gelişen bir ülkenin yaşayabileceği çevresel sorunları hakkında ansiklopedik bilgiler yer almaktadır.

Sanayileşme her ülke için ekonomik olarak kalkınma ve güçlenme olarak ifade edilir. Günümüzde sanayileşme gelişim ile birlikte yanında zararları da beraberinde getirmektedir. Böylece kirlilik oluşur ve çevre kirliliğine sebebiyet verilmektedir. Doğru şekilde işletilen sanayileşme kirliliği önler ve zararların kısmen olarak önüne geçilebilmektedir.

Sanayi atıkları sulara karışarak su kirliliğine sebep olmaktadır. Atıklar özel bölgelerde depolanmadığı sürece kirlilik ve derecelerinde artışlar görülecektir.

Bacalardan çıkan dumanlardan dolayı hava kirliliği meydana gelir. Gaz ve dumanlar yüzünden asit yağmurları görülür. Yağmur ile birlikte toprağa doğru inmektedir toprak kirliliğine sebebiyet dahi olur.

Gemilerde biriken atıkların denizlere dökülmesi deniz kirliliğine neden olup yaşayan canlıların hayatını tehlike altına almaktadır. Batan gemiler ile birlikte kirlilik derecesi artmaktadır. Nükleer atık taşıyan gemilerin batması sonucunda suya karışan radyasyon bölgede yaşayan canlıların ölümüne sebep olur.

sanayi

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.