Menu

Sıcak Hava Baş Ağrısı Yapar mı?

Sıcaklar Baş Ağrısını Tetikler mi merak eden okuyucuların bu konularda bilgi sahibi olarak yaz döneminde dikkat etmesi gereklidir.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sıcak havalar geçtiğimiz senelere göre daha fazla artış gösteriyor. Uzmanlar tarafından sıcak havalara karşı uyarılar gelmeye devam ediyor. Bilimsel araştırmalara göre sıcak havaların damarları genişleştiğinden dolayı baş ağrısına sebebiyet olabileceklerini gösteriyor.

Mevsim değişikleri ile birlikte yaz aylarında şikayetlerin artarak hastanelere gidildiği görülmektedir. Kronik olarak baş ağrıları insanların yaşamlarını tehdit etmeye devam etmektedir. Sıcak havanın yükselmesinde özellikle hipertansiyonu olan kişiler dikkat etmesi gereklidir. Migreni tetikleyen durumlardan biriside esen lodosun etkisinde kalmak olacaktır. Sıcak günlerinizde klima altında kalmakta aynı zamanda baş ağrısına sebep oluyor.

Baş ağrıları kişiden kişiye göre değişiklik göstermeye devam eder ilaç kullanan kişilerde daha çok görülebilirde. Yazın güneşin etkisinden korunmak için 12.00-15.00 saatleri arasında gölgede durmaları önerilmektedir. Mümkün olduğunca su ve serinletici sıvılar tüketmesi gereklidir.

sıcak havalar

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir