Menu

Sigara İçen İnsanların Akciğer Kanserine Yakalanma Olasılığı

Sigara İçen Kişilerin Kansere Yakalanma Olasılığı, Sigara İçen Kişilerde Kanser Görülme Oranı

Sigara sağlığa zararlı olduğu kadar kanser oluşma riskini arttırıyor. Sigara içen kişiler etkisini hemen görmese dahi sonra akciğer kanserine yakalanma oranını arttırıyor. Sigaranın dumanı akciğerlerimize gelmesi ile birlikte görevlerini yerine getirmelerini önleyecektir. İlerledikçe çalışmasını tamamen etkileyecek ölümle sonuçlanabilir bir sebebe yol açacaktır.

Sigara içen birisi yakalanma oranı oldukça yüksektir. Bunlar onlarca yıl ile birlikte ortaya çıkar %80 oranında ihtimali yükseliyor. Günde 1 paket içen birisi 25 kat daha fazla ölüm riski taşıyor. Dünya üzerinde ölümlerin en büyük oranı kanser ve sigaradan dolayı meydana geliyor.

Akciğerlerimize hava yolu ile sigara dumanı ulaşıyor. Hücrelerin yapısını zaman içersinde bozarak sahip olduğumuz bağışıklık sistemimizi devre dışı ederek kanserin oluşmasına sebep olmaya başlıyorlar. Akciğer kanseri öksürük ve nefes alma sorunu ile büyümeye başlar. Sigara içen kişinin solunum yolu enfeksiyonlarla sağlık problemleri yaşamasına sebep oluyor. Ölümcül ve kurtuluşu zor olan hastalıklardandır. Günümüzde halen kanserin çözümü bulunmamış olup ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır.

akciğer kanseri

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.