Sigarayı Bırakma Hikayesi

Hepimizin başından sağlıkla ilgili bir hikaye geçmiştir. Bunlardan birisi de sigarayı bırakmak olacaktır. Günümüzün en yaygın ve en büyük sorunlarından birisi olan sigarayı nasıl bırakabileceksiniz o olacaktır. Bırakması haylice zor olmasına rağmen başınızdan geçen olayla birlikte tamamen bırakmanızda mümkün oluyor. Sigara sizi öldürmeden karşınıza çıkan bu şansları değerlendirerek bırakmalısınız.

Bir Grip ve Sigarayı Bırakmak Hikayesi
Günde bir paket sigara içmeden duramıyordum. Yoğun iş stresinin yanı sıra yaptıklarının bedeli hadsiz hesapsızdı. Sigara adeta sarılabilecek bir sevgili, sığınabilecek bir liman gibi oluyordu. En yakın dostum olduğunu söyleyebilirdim. Sıkıntılarımı giderebileceğini düşündüğüm bir konumda olmuştu. Sigarsız hayat adeta ölümden beter geliyordu. Kendimi iyi hissedebilmek için sigaranın varlığı yetiyordu. Bir gün üşütene kadar sigarayı hep yanımda bilirdim. Hasta olduğumda hayatım tamamen bitmişti adeta nefes alamıyor gibi hissediyordum. Sağlığın önemli olduğunu bildiğim gibi olmazsa olmazlarımın arasında yer aldı. Mutlaka iyileşmem gerekiyordu ve kendime dikkat etmeliydim.

1. Gün; Hasta, kötü ve nefes alamıyordum bir kere sigara içtim ve uzak durmam gerektiğini anladım. Sağlığım hiçte hafife alınmayacak kadar değerliydi. O gün hastalıktan başka bir şey düşünemedim.

2. Gün; Halen hastaydım ve hastalığımdan kurtulmam gerekiyordu. Ağzıma sigara sürmemeli en azından iyileşmeyi beklemem gerekiyordu.

3. Gün; Zorlu bir gün olduğunu gördüm. Galibe bağışıklık sistemimim zayıflamasının en temel sebebinin sigara olduğunu anladım. Sigara hayatıma zarar veriyormuş.

4. Gün; Sigaradan artık uzak durmam gerektiğini gördüm. Sevdiklerim ile paylaştık ve bu azmimi tebrik ettiler. Bir insan sigaradan bu kadar kolay mı bırakırdı bilemem. Bıraktım ve bitti her şey artık mutluyum ve sürede iyileşeceğimi hissediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here