Sir Ağda Nasıl Yapılır

Sir ağda uygulaması diğerlerine göre daha basit olması tercih edilenler arasında yer alıyor. Normal ağdalara göre içinde şeker olmaması tüy köklerinin beslenmesini önleyerek, ileride daha çok tüy çıkmasını engellemektedir. Tüylerin zayıflamasını sağladığı gibi seyrelmesinde oldukça etkilidir.

Bayanların tercih ettiği epilasyon yöntemlerinin yanı sıra sir ağda kullanımları ile de bakımlarını yapabilirler. Evlerde veya güzellik salonlarında kullanılabilecek güzellik yöntemlerinden olmaktadır. Sir ağda yöntemlerinin kullanımı kökten alarak uzun süre kişisel temizliğinizi yapmanıza gerek kalmamasını sağlıyor. Cildiniz tahriş olmamasına yönelik bölge nemlendirici ile uyuşturulabilir.

Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır?
Ağda yapılacak bölgenin belirlenmesi ile temizlenerek kurulanmalıdır. Ağda işleminden önce hijyen anlamında temizlik yaparak korunması gerekir.

Yaz aylarında sıcak ortamlarda terleme olacağından uygulanama yapılmaması gerekir. Cilt kuru ve nemlenmemesi gerekmektedir.

Sir ağdanın ısısı ayarlanarak kontrol edilmelidir. Ağda elimizi yakmayacak sıcaklıkta ayarlanarak bölgeye uygulanmalıdır.

Akışkan kıvama ulaşan sir ağda taka halinde belirli bölgeye uygulanır.

Ağda işlemi doğrultusunda bölge kaplanacak şekilde sürülür.

Ağda sürülmesi ile tek hamlede bez yardımı ile çekilerek temizliği sağlanır.

Sir ağdalar kartuş, tablet, konserve şeklinde satılarak marketlerden ve kozmetik dükkanlarından temin edebilirsiniz. Kartuş olanlar daha rahat olduğundan dolayı kendinizi kullanarak uygulayabilirsiniz. Pudrasız ağdalar daha güçlü olması bacaklarda rahatlık hissi verdiği gibi acı hissettirebilir.

Ağda kullanımında ince tabakalar halinde sürülmesi gerekmektedir. Mümkün olduğunca ince tabaka halinde sürülmesi etkili şekilde kendisini gösterir. Ağda kağıdına sürülmesi ile yapıştırılır, çekilerek bölgedeki tüyler temizlenerek ağda işlemi yapılmış olur. Ağdadan sonra bölgeye nemlendirici krem sürülerek ağrının önlenmesi sağlanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here