Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer

Sırt bölgesinde çıkan sivilceler oldukça rahatsız edici olabiliyor. Estetik açıdan olsa dahi sivilcelerin varlığı hayatınızı her bakımdan olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında denize girmek isteyen kişiler sırtlarında sivilcelerden dolayı kendilerini dışlıyorlar. Denize rahatlıkla girmek ve sırttaki sivilcelerden kurtulmanız çeşitli maskeler sayesinde mümkün olmaktadır.

Sırttaki sivilceler için maske tarifi
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 adet orta boy portakal

Portakal kabukları soyulduktan sonra rendelenmesi gerekmektedir, kabukların karışımı ile kabartma tozu karışımı hazırlanın. Maske sırta özellikle sivilcelerin olduğu bölgelere yoğun şekilde sürülmesi gerekmektedir.

Sırttaki sivilceler için losyon tarifi
1 tutam lavanta
2 su bardağı su

Karışımı hazırladıktan sonra hafif ateşte kaynatılır. Demlenmesi beklenir ve pamuk yardımı ile sırtın belirli bölgelerine uygulama yapılarak sivilcelerin yok olması sağlanmaktadır.

Sırttaki sivilcelere kesin çözüm elma sirkesi
1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 su bardağı su

Su ve elma sirkesini bir kap içinde karıştırın. Hazır hale gelmesi ile sırtınıza sürerek 15dk beklemeniz durumunda su ile temizleyiniz. Sırtınızdaki sivilceler geçene kadar her gün tekrarlanabilir.

Sırtınızdaki sivilceler genelde yağlanma ve yeteri kadar temizlik yapılmadığından dolayı olmaktadır. Bunun için temizliğinize hür dikkat etmelisiniz.

Yağlı yiyecekler sivilce oluşumunu neden olacağından dolayı tüketimi azaltılmalıdır. Sabah kahvaltınız olsun gün içinde yağlı yiyeceklerden uzak durunuz.

Deniz ve güneş ışınları sivilcelerin düşmanı olduğundan güneşlenerek korunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here