Sivilcelere Ne İyi Gelir

Sivilce sorunu her yaştan kişinin ortak sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Yüzde çıkan sivilcelerden dolayı hoş olmayan görüntüler meydana gelir. Yağ bezeleri gibi ortaya çıkması güzellik düşkünü kızlar için sorunlu dönemlere giriştir. Sivilceler özellikle ergenlik dönemine girilmesi ile başlar.

Sivilcelere neyin iyi geldiğini bilmek onlardan kurtulmanızı sağlayabilir. En büyük düşmanı cilt temizliği olacaktır. Kullanacağınız sabun türü temizleyici ürünler ile cildinizin yağlanmasını önleyin. Günde birkaç defa yüzünüzü yıkamanız durumunda sivilcelerin oluşumu engellemiş olacaksınız.

Yağlı yiyeceklerden mümkün mertebe uzak durmaya çalışınız. Yağlı yiyecekler size beklediğiniz sonucu vermeyeceği gibi etkileyecektir. Alkol, sigara gibi kainli ürünlerin kullanımından uzak durmalısınız. Kuruyemişler oldukça yağlı olduğundan dolayı daha az tüketin hatta bırakmaya çalışın. Kuruyemiş seven birisiyseniz sivilcelerinizin sebebi olabilir.

Peeling maskesini hepiniz biliyor olmalısınız. Ayda 2 defa uygulayarak yüz temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ölü deriler zaman içersinde yağlanarak sivilce oluşumuna neden olabilir.

Kozmetik ürünler her ne kadar temizleyici madde olsa dahi doğal olanlardan daha etkilidir.

Sivilcelere sakın elinizi sürmeyin, sürmeniz durumunda sivilce izlerinin kalıcı olmasına neden olabilir.

sivilce izleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here