Menu

Sivrisinekler İnsanları Neden Isırırlar

Sivrisinekler Neden Sokar, Sivrisinekler Neden Isırır Isırmaz

Yaz aylarında özelikle insanları rahatsız eden durumlardan birisi olup dünya üzerinde binlerce farklı türde sivrisinek bulunmaktadır. Uykularımızdan uyandırıp gün boyunca kaşınmamıza sebep olur. Sineklerin doğal ortamları ise ormanlık alanlar olmaktadır. Yerleşim yerleri yakınlarında görülmezler daha çok ağaçlık kesimlerde görülebilir. Kan emen sivrisinekler ise dişi olanlardır, kana ihtiyaç duymaları ise yavrularının oluşması için protein salgılamaları gerekir. Kan emen dişi sivrisinekler ise kendilerinin şişkinlikleri ile belli ederler.

Sivrisinekler ilk yumurtalarını üretirken kana ihtiyaç duymazlar diğerlerinde ise bunlara ihtiyaç duymaktadır. Sinekler her kişiyi de ısırmazlar tatlı kan olarak bilinenleri kendilerince insanların nefesini sezerek anlayabilirler. Sokacakları kişileri bacaklarındaki alıcılar sayesinde bulurlar, alıcıları santigrat derecenin binde biri olarak sıcaklıkların değişimleri algılayabilecek kadar hassas bir yapıya sahiptirler.

Erkek sinekler ise beslenmelerinde çiçeklerin özlerine yönelirler protein ihtiyacı olmadıklarından dolayı insanların sokmamaktadırlar.

sivrisinekler

sivrisinekler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir