Menu

Sivrisineklerden Korunmanın Doğal Yolları

Sineklerden Kurtulmanın Yolları, Sivrisineklerden Nasıl Kurtulabiliriz yaz aylarında düşmanınız olan huzurunuzu kaçıran sivrisineklerden artık kurtulmanız hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Yaz ayının gelmesi ile birlikte sivrisineklerde artış görülüyor. Evlere, iş yerlerine ve sokak ortasında dahi peşimize katılabiliyorlar. Sineklerin sizi rahatsız etmesi onları kovmak için yaptığınız hareketler deli gibi gözükmenize sebep olabilir. Sessiz bir gecede uyurken dahi onların gelip vızıltılarını dinlemek adeta işkence gibi oluyor. Geceleri ışıkları açtığımız da dahi saklandıklarından dolayı bulamıyoruz da gecenin bir yarısı uykulu olarak sinek avlamak oldukça zor olabiliyor.

Doğal Yöntemler İle Sivrisineklerden Kurtulmak

  • Portakal kabuğu, karanfil, lavanta kokusunu sevmediklerinden dolayı o bölgelere yaklaşmazlar. Çam sil şişesinin içine su doldurduktan sonra biraz karanfil yağı dökünüz ardından odanıza sıkınız bütün sineklerden kurtulmuş olacaksınız.
  • Yatak odanıza ve evinizin çeşitli yerlerine sıktığınız zaman sizden uzak duracaklardır.
  • Çiçek beslemeyi sevenler özellikle sivrileri uzak tutan fesleğen yetiştirebilirsiniz.
  • Kedi nanesi yağı, nane yağı, çay ağacı yağı, okaliptüs yağı ile birlikte süreceğiniz kremler ile sinekleri sizden uzak tutacaktır.
  • Bahçe ve sokak aydınlatmalarında kullanacağınız lambalar sodyum lambası olsun o zaman sinekler yaklaşmayacağı gibi sizden uzak duracaktır.
  • Bahçenizde sarımsak, biberiye, kadife çiçekleri ektiğiniz sürece kokusundan dolayı sizden çok uzak kalırlar.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir