Sms (Mesaj) Reklamlarını Engellemek

Cep telefonu kullanıcısıysanız o zaman sizin iletişim özgürlük haklarınız bulunmaktadır. İletişim haklarınız sizin konuşmalarınıza ve özel yaşantınıza saygı gösterilmesi gerektiği konusunda AİHS sözleşmesi bulunmaktadır. Teknoloji ve iletişim alanında bunlar sizin doğal haklarınız olmaktadır.

Son zamanlar cep telefonu operatörleri tarafından sizlere kampanyalar konusunda mesaj yağmuruna tutabilirler. Hatta abonesi olmadığınız operatörler tarafından sizlere mesaj ve arama yapılabilir.

Reklam mesajlarını nasıl engelleyebiliriz?
İlk olarak kendi müşteri hizmetlerinizi arayarak durumu bildirin telefon reklamlarını engelliyorlar. Sadece bununla bitmiyor sonra sizi özel numaradan arayarak reklam yapıyor operatörler bu seferde sizi arayan müşteri hizmetlerini arayarak bir daha asla aranmak istemediğiniz söylüyorsunuz. Bu durum karşılığında size mail veya dilekçe göndermenizi isteyecekler asla kabul etmeyerek rahatsız olduğunu defalarca dile getirerek durumu izah ediniz. Orada form oluşturmalarını isteyin kendi numaranızın reklam listesinden çıkartılmasını isteyiniz. Form oluşturduklarında altına not düşüp çıkartıldıktan sonra sizi aramalarını isteyiniz ısrarla olmayacağını söyleyeceklerdir sizde bu duruma karşılık kontör gittiğini belirterek reklam mesajı geldiğinde sizi arayamam demeniz yeterlidir. Bu şekilde belirttiğiniz takdirde müşteri hizmetleri görevlisi ikna olacaktır. Ek bilgi olarak görevlinin adı soyadını ve numarasını isteyiniz.

sms reklamı
sms reklamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here