Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları

Havaların soğuması beraberinde hastalıkları getiriyor. Kışın soğuk havalardan dolayı üşütüp hastalanabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz anda hastalık sizi günlük işlerinizden alıp hastalanmanıza sebep olacaktır. Bir iki gün öncesinden soğukta durmanız, su içmeniz durumunda belirtileri kendisini gösterir. Sabah kalktığınızda üzerinizde bir halsizlik, boğazlarınızda şişkinlik, yorgunluk hissedeceksiniz.

Bitkisel tedavi hastalıkların doğal yollarla kurtulmasını sağlar. İlaçlar, antibiyotikler vücudunuzun bağışıklık sisteminde direnç sağlaması sonucunda zamanla etkisini kaybetmektedir. Şifayı doğal yollarla aldığınız zaman bağışıklık sisteminiz güçlenecektir.

Sarımsak: Her derde deva olduğu bilim tarafından da kanıtlanmıştır. Soğuk algınlığına yakalandıysanız doğal antibiyotik olarak tüketebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği gibi hastalıktan uzaklaştıracaktır. Çiğ olarak tüketebilirsiniz.

Nane: Burun tıkanıklığı sorunu yaşayan kişilerde etkisi çok daha kuvvetlidir. Mentol etkisi ile aynı zamanda balgam söktürücü olarak kullanabileceksiniz. Boğaz ağrısı olan kişiler varsa ağrılardan kurtulabilirler.

Kekik: Yemeklerde kullandığımız baharat aynı zamanda bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi vardır. Mikrop kırıcı ve balgam söktürücü özelliğine sahiptir. Bitki türü olup enfeksiyonlardan kurtulmanızı sağlar.

Zencefil: Marketlerde her yerde bulabileceğiniz zencefil sağlığınızı koruyu etkisi vardır. Mide ve öksürük sorunları varsa etkili şekilde zencefil kullanılarak yapılabilir. Yapılışı ince dilim dilim doğradığınız zencefili suda kaynatarak çay içermiş gibi içebilirsiniz.

Limon: Doğal C vitamini kaynağı olup sofralarınızda yemeklerden eksik etmemelisiniz. Kış aylarında uzmanların insanların en çok C vitamini ihtiyacı olduğunu duyurması ile olmuştur. Sağlıklı beslenmek için C vitamini tüketimi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here