Menu

Soma Kazası ile İlgili Kompozisyon

Soma Hakkında Kompozisyon, Soma İle İlgili Yazılmış Kompozisyon

Topraktı sadece onlar içeri girmişti sadece ekmeklerini çıkarmak içindi her şey. Sorumsuzluk vardı havada kokusunu solurlardı her zaman orada olduklarında. Onların hayatı değersiz belki onlarda biliyordu böyle olduğunu. Üzülmüşlerdi hepsi en başından beri kaderlerini görüyorlardı. Mezarlarının burası olacağını son nefesleri kara bir duman gibi ciğerlerine sinecekti. Azrail onları en beklenmedik anlarında alacaktı.

İşleri yoktu mecburi olarak yaşamak zorunda kalmışlardır. Kazalar olurdu hepsinin yüreğinde bir sızı bir an yaşanırdı bir gün kendileri de burada hayatlarına veda edecekleri biliniyordu. Toprağa karışacaklardı henüz genç yaşlarında ellerinde diplomaları yoktu ama çalışmalarını devam ettiriyorlardı.

Facialar ölümler asla unutulmaz, acı düşen evlerin ateş sönmez. Soma yaşam oldu artık facianın adı olarak hatırlanacak. Kapandı ocaklar ilgilenilmemişti sorumsuz kalınmıştı her şeyine. İlgisiz davranıldı gelişmiş ülkelerde olduğu gibi değildi. Onlar biliyordu ölüme gittiklerini ama habersizdiler. Yaşamak için gerekliydi her gün ölümle yüz yüze gelmek. Ölmeden yerin yüzlerce metre altına giriyorlardı.

madenciler

Yorumlar
  1. nisa saçıkara Mayıs 30, 2014 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir