Menu

Sonbahar Mevsimi Geliyor Etkinliği

Okulda Sonbahar Etkinliği

Mevsimlerin değişimi ile birlikte okullarda çeşitli etkinlikler yapılarak eğitim öğretim geliştirilir. Okul içersinde yapılan etkinlikler sayesinde sonbahar ayına özel etkinlik yapmış olacaksınız. Havalar, iklim ve bitki örtüsü üzerindeki değişiklik gözle görülür derecede olur.

Mevsimlerin değişmesi ile ilgili birbirlerinize sorular sorunuz. Birlikte sonbahar ayına özel şarkılar uydurarak söyleyebilirsiniz. Sonbaharın ve etkilerini sözlerle anlatın. Görsel ve sanatsal materyaller kullanılarak sonbahar tekrar tekrar anlatılır. Hikayeler, kitaplar, yazılar okunarak sonbahar mevsimi herkes tarafından çok daha yakından tanınır. Oyunlar oynanır sonbahar meyveleri sebzelerini bilmece. Suluboya yapılarak yapraklar, evler, ağaçlar sonbahara ait her şeyin resmi çizilerek anlatılır. Okul bahçesine çıkılarak çevredeki canlılar, ağaçlar, hava, bitkiler incelenerek daha yakından tanınmış olunur.

Mevsimin özellikleri anlatılarak nasıl güvenlik almamız gerektiğini anlatırız. İnsanlara yol gösterir şekilli yollarla anlatırız mevsimleri. İnsanların soğuk havalarda nasıl sağlıklarını koruyacaklarını anlatırlar.

sonbahar

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.