Menu

Sorumluluk Sınavları Ne Zaman Yapılacak 2014

Sorumluluk Sınav Tarihleri, Sorumluluk Sınavları Ne Zaman Olacak

2013-2014 eğitim öğretim yılına ait liselerde sorumluluk sınavlarının tarihlerinde değişiklikler meydana geliyor. Haziran ve Eylül aylarında yapılan sınavların tarihleri Kasım ve Nisan ayları olarak değiştirildi. MEB tarafından resmi gazetede yayınlanmış olan Öğretim Kurumlarında değişiklikler gerçekleştirdiler. Tarihlerinde değişikler olması ile birlikte öğrencilerinde kafalarını karıştırdı.

Önceden yaz tatili dönemlerinde yapılarak öğrencileri gelecek seneye hazırlamaktaydı. Dönem boyunca eğitim öğretimi kötü geçenlerin dönem sonuna doğru sorumluluk sınavlarına girmeleri gibi bir karar alınmıştır. Derslerinden kalan öğrencilere dönem sonunda sorumluluk sınavlarına girerek başarıya ulaşabilirler.

Kasım ve Nisan ayları olmak içinde eğitim öğretim dönemi içersinde 2 defa yapılacaktır. Dönem sonuna doğru gelmesi ile birlikte eğitim öğretimide etkilemeyecektir.

Uygulama ile birlikte öğrencilerin haberi olacaktır. Ortalama yükseltme sınavı yapılmayarak yerine Sorumluluk Sınavı almıştır. Yaz tatili döneminde de öğrencilerin işleri ile odaklanarak aynı zamanda öğretmenlerinde mesleki olarak çalışmayacaktır.

sorumluluk sınavı

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir