Stresin Vücuda Etkileri

Bedenimizin stres altında olması beraberinde bir çok etki yaratmaktadır. Stres bir çok nedenden dolayı kaynaklanarak yaşamımızı olumsuz şekilde etkilemektedir. Anlık olarak düşünceler strese dönüşerek üzerimize bir ağırlık çökerek mutsuzluğumuza sebep olabilir. Stres doğrudan olarak vücudumuzu etkiler.

Stres, odaklandığımız bazı konulardan dolayı ortaya çıkarak vücudumuzu etkiler. Stres altında olmanın yarattığı etkiler ölçülemez boyutlarda olabiliyor. Yoğunlaşacağımız bir konu üzerinde ağırlık vermemiz stresin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Vücudumuzdaki sinir sistemimiz bize “savaş ya da kaç” uyarısını verir. Kaçtığımız takdirde stresten uzaklaşabiliriz, ancak kaçamadığımız durumlarda stres oldukça yüksek olabilir. Vücudumuz oluşan stres ağırlıklı sorunlara karşı sinirlerden gönderilen etkiler bozuk meydana gelmektedir. Tüm vücudumuz kas sistemi buna tepki üzere keskinleşerek sağlık sorunları yaratmaktadır.

Stres ile mücadele konusunda beraberinde getirdiği; Baş ağrısı, saç dökülmesi, hafıza sorunları, akne, sedef hastalığı, uykusuzluk sorunu, kalp krizi, nefes alıp vermekte zorluk, bel ve sırt ağrısı, tansiyon, kan şekerinde yükselme, bağışıklık sisteminde zayıflık ile etkilerini gösteirr.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here