Menu

Stresle Baş Etme Yolları

Stres hayatımızın her alanında bizi rahatsız eden psikolojik sorunlardan birisidir. Yaşantımızda yoğun iş hayatı ve aile hayatının sorunlarını çözmek için bir anda bir çok işle uğraştığımız bir gerçektir. Stresten kurtulun günün yorgunluğunu üzerinizden atıp stressiz hayata başlayın.

Gülmek stresi azaltıyor, çevremizde olan durumlara ve sohbetlerinizde komik olaylara gülümsediğiniz zaman sorunlarınızı unutuyorsunuz. Sağlık için en iyi ilacın gülmek olduğu gibi streste düşmanı olmaktadır. Strese sebep olan nedenleri çevrenizdekilerle paylaşıp birlikte kahkaha atarak etkilerinden kurtulabilirsiniz.

Beslenmenize dikkat ediniz! Strese girdiğiniz zaman abur cubur yemeniz bir süre sonra sizi daha çok etkileyecektir. Yeşil çay, adaçayı gibi şifalı bitkilerden kendinize güzel bir içecek hazırlayabilirsiniz. Stresi azalttığı gibi daha sağlıklı düşünmenizi sağlayacaktır.

Spor yapmak stresi yok ediyor! Spor yaptığınız zaman vücudunuzun fonksiyonları daha sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedip stresten daha uzak kalacaksınız.

stres

stres

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir