Menu

Sürekli Uyuma İsteği Neden Olur

Uyuma İsteği Neden Olur, Sürekli Uyuma İsteğinin Nedeni yeteri kadar uykunuzu alamayıp gün içersinde uyumak istemeniz hayatınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte insanlar üzerinde çöken halsizlik ve uyuma istekleri beraberinde büyük sorunlar getirebilir. Gün içersinde 7-8 saat ideal uykunuzu aldıktan sonra tekrardan uyuma isteği duyuyorsanız o zaman bazı sorunların olacağına dikkat etmelisiniz.

Uyku sorunu için tam olarak bir çözüm olmadığı gibi vitamin eksikliğinden dolayı olduğunu söylenebilir. En doğru cevabınızı doktorunuza başvurarak alabilirsiniz.

Sizlere ufak öneriler verecek olursak B12 vitamini tüketimini arttırmalısınız.

B12 Vitamini Nelerde Bulunur
Tüketeceğiniz yiyecekler arasında mutlaka karaciğer, böbrek, sığır eti, yumurta, süt, peynir, balık gibi besinler bol miktarda B12 vitamin içermektedir. Tüketiminiz arttırmalı vücudunuz gerekli vitamini alması gerekmektedir.

Doğru Yatak Seçimi
Uyuduğunuz halde gün içersinde tekrar uykuların ve aşırı şekilde görülmesinde yatak seçimini tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Doğru yatakta mı uyuyorsunuz ne kadar sağlıklı bunlar sorgulanmalıdır. Sağlıklı bir uyku için rahat bir yatak olduğu gibi odanız havalanmalı ve ısısı ayarlanması gerekmektedir. Bunları gözden geçirerek güne daha dinç başlayabilirsiniz.

uyku

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir