Sütün Cilde Faydaları

Eski mısırlılar ve tarihte padişahlar sultanlarına her daim hazırlattıkları süt banyosu olmuştur. Cildi güzelleştirdiği gibi aynı zamanda tazelik verdiği biliniyor. Binlerce yıl öncesinden sütün cilde olan faydası bulunarak kullanılmıştır. Süt banyoları sayesinde kişiler temizlenerek ciltlerinde oluşan siyah noktalardan da kurtulurlarmış. Ciltte herhangi bir sarkma veya kararma olduğu zamanlar süt beyazı halini alması için gerekli oluyor. Cildinizi temizlediği gibi yumuşacık olacaktır. Cilt güzelliği konusunda sorun yaşayan kişiler sütten faydalanmaları gerekmektedir.

Dirseklerde veya topuk kısımlarında kararmaya ve sertleşmeye birebirdir. Şifalı olduğu gibi vücudunuzu baştan yaratacaktır.

Süt banyosu yapmanız gerek yok pamuk yardımı ile birlikte cildinizin güzelleşmesi istediğiniz bölümlerine pansuman yaparmış gibi sürebilirsiniz. Haftada bir kez tekrarlanacak olması ipeksi pürüzsüz güzel vücuda sahip olmanızı sağlar. Durulamasını ılık su ile yapabilirsiniz.

İmkanı olanlar için yapacakları süt banyoları 10-15 dakika kadar sürmesi durumunda yeterli olacaktır. Ayda yada yılda bir kez cildinizin kendisine gelmesini sağlayabilirsiniz. Ölü derileri tekrar canlandırdığı gibi bebeksi bir cildiniz olabilir.

süt

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here