Menu

Tavuk Buzdolabında Nasıl Saklanır

Tavuk Nasıl Saklanır, Tavuk Dolapta Nasıl Saklanır

Tavuk haftada bir olsa da evimizde afiyetle tükettiğimiz hayvansal besinlerden olmaktadır. Afiyetle yenmesi önerilen tadına doyum olmayan tatlardandır. Özellikle yaz aylarında mangal yaparken mutlaka tavuğumuz olur. Lezzetli olduğu kadarda tehlikeli olabiliyor tavuk zehirlenmeleri yazın daha çok artmaktadır. Sağlıklı besin zaman içersinde kendi kendine mikroorganizmaların ortaya çıkmasına sebep olarak zehirlenmeye sebep olmaktadır. Tavuğu sağlıklı şekilde saklanması gerektiğini uzmanlar uyarmıştı. Sizlere vereceğimiz ipuçları sayesinde tavuk zehirlenmelerine karşı önlem almış olacaksınız.

Bakteriler proteinlerin bulunduğu ortamlarda daha çok oluşacağından dolayı sıcaklık oluştuğu durumda hızlı şekilde çoğalırlar. Tavukta bozulmaya yüz tutmuş besinlerden olup bakterilerin çoğalmasına sebebiyettir.

Tavuğun taze olduğunu anlamak için rengine bakmalıyız. Pembe ve parlak bir renge sahipse o zaman taze olup tüketebilirsiniz. Rengi griye dönüşen tavuklar bozulduğunu gösterir tüketmeyiniz zehirlenme tehlikesi oluşturur.

Bozulmuş tavuğun keskin ve ekşimsi kokusu var. Tavuk bozulduğu zaman kesinlikle ayırt edebilirsiniz. Kokusundan ve tadından bu anlaşılır zaten daha fazla tutmayarak çöpe atınız.

tavuk nasıl saklanır

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir