Menu

Tavuklu Keşkek Tarifi

Tavuklu keşkek damadığınızda unutulmaz bir tat bırakabilir, artık unutulmaz bir tavuklu keşkek yapmak için uzun bir yemek deneyiminiz olması gerekmiyor size verilen tarifi uyguladıktan sonra aşçılarımızdan olan arkadaşımızın verdiği tarif sizi doyumsuz bir yemek kültürü ile tanıştıracaktır.

Tavuklu keşkek için gerekli malzemeler;

2 su bardağı kadar aşurelik buğday
4 adet tavuk pirzola
4 su bardağı su
Yeterince tuz
Tereyağı(İsteğe bağlı olarak ayarkayabilirsiniz)
Yeterince pul biber

Tavuklu Keşkek Yapılışı

Öncelikle buğdaylarımızı su ile birlikte kaynatıyoruz. Sonrasında ise 30 dakikalık bir dinlenmeye bırakıyoruz. 30 dakika dinlendikten sonra düdüklü tencerenin tabanına buğdayları yerleştiriyoruz. Üzerine ise tavuk etlerini yerleştiriyoruz. 4 su bardağı su ve 1 yemek kaşığı kadar tuz ekleyip 40 dakika pişiriyoruz.

Yemeğimiz piştikten sonra tavuk etlerinin kemiklerini sıyırarak alıyoruz. Yerken ağza gelen kemikler yemeğin tüm güzelliğini kaçırabilir. Burada önemli olan kemiğe yakın yumuşak et kullanılması ama aynı zamanda da etin kemikten ayrılmasıdır.

Taneli olmasını istiyorsanız eti hafif küçük parçalara ayırabilirsiniz. Tamamen dağılmasını istiyorsanız ise blenderdan geçirebilirsiniz.

Sıcak bir şekilde üzerine pul biber tereyağı ile yaptığınız sosu ekleyerek servis yapınız. Keşkek yemeği tazesi ile daha iyi olduğundan bir öğünlük yapmanız daha iyi olacaktır. Afiyet olsun…

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir