Menu

Temizlik İle İlgili Kompozisyon

Büyüklerimizin söylediği gibi ağaç yaşken eğilir sözünden yola çıkacaksak, temizlik alışkanlıkları küçük yaşta edinmek önemlidir. Sahip olduğumuz alışkanlıkları çok daha uzun zamanda kullanabilir oluruz. Küçük çocukların edineceği alışkanlıklar ebeveynlerinden geleceğinden dolayı iyi bir örnek olunmalıdır. Belli bir yaştan sonra her şey zor gelebilir, geç kaldığımızdan dolayı hastalıklara dahi yakalanabiliriz.

Temizlik alışkanlıkları kazanılması insanların kendisine daha çok değer verdikleri olur. Yaşam boyu temizliğe verdikleri olan önemle birlikte yaşamaya devam ederler. Kendileri ve örnek oldukları insanlar kazanmış olur. İnsanlar yaşadıkları ortamları kendilerine örnek alarak o şekilde devam ederler. Nasıl örnek olunmuşsa o alışkanlıklarını benliklerine işlemiş olacaklardır.

Çocuklarda temizlik alışkanlığı önemlidir, yaşadıkları dönemlerde birbirlerine destek olurlar. Hastalıklardan korunarak aynı zamanda görgü kurallarını da kazanmış olacaklardır. Yemeğe başlamadan önce ellerini yıkayarak kendi temizliklerini yaparlar. Sosyal alanlarda başkalarına karşı muhtaç olmadıkları gibi temizliklerine devamlı özen gösterirler. Sonuçta atalarımızın söylediği “aslan yattığı yerden belli olur” sözünden de anlaşılacağı gibi temiz olmanın verdiği değerle yaşamlara devam edilir. Sağlıklı yaşam için temizliğe önem verilmelidir.

7 Yorum
  1. mutlu 3 Aralık 2015 / Cevapla
  2. Azrammm 14 Kasım 2016 / Cevapla
    • muharrem deniz semiz 23 Aralık 2016 / Cevapla
  3. muharrem deniz semiz 12 Aralık 2016 / Cevapla
  4. azra 19 Nisan 2017 / Cevapla
  5. ziyaretçi 8 Ekim 2017 / Cevapla
  6. ziyaretçi 16 Ekim 2017 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.