Menu

TEOG Lise Puanları Düşer mi 2014

TEOG Lise Puanları Düşecek mi, 2014 Lise Puanları Düşecek mi TEOG öğrencilerin SBS ile puanlarını karşılaştırmamaları gerekmektedir. Hataya düşmelerini istemediğimiz gibi sizlerin takip edebileceğiniz TEOG listesinden tercihlerin yapılması gerekmektedir.

Merkezi Sistem Ortak Sınav olan TEOG 11 Haziran gününde açıklanmış olacaktır. Bu yıl itibari ile birlikte TEOG taban puanları düşecek mi insanları etkilemeye devam ediyor. Bu yıl taban puanlarında düşüş olacak mı öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan oldu.

Kontenjanlar her yıl değişiklik gösterdiği gibi kısmen aynı olmaktadır. Öğrenci sayıları mezun olması 3 aşağı 5 yukarı değişiklik gösterir. Herkes aynı yolda yarış içersinde olduğunu bilmesi gerekmektedir. TEOG tercihleri puan sıralamasının yanı sıra yüzdelik önem taşımaktadır. Her yıl alınan öğrenci sayısına bakarak bu yılda bir o kadar öğrenci alacağı görülmektedir. TEOG yerleştirme puanınız ile kıyaslama yapabilirsiniz.

Önemli not olarak SBS ve TEOG puanlarının değerleri birbirinin aynısı olmadığını bilerek karşılaştırmalarda yanlışlığa düşmemelisiniz.

teog

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir