Menu

Tereyağı Yemek Zararlımı

Tereyağının Zararları Nelerdir, Tereyağı Zararlı mı

Tereyağının zararlı olup olmadığı tıp insanları arasında çok tartışılmıştır. Yemeklerin vazgeçilmez yağı olup lezzet katıp Türk insanının sofralarının tacı olan tereyağı ile ilgili çeşitli bilgiler sunulmuştur. Yemeklerimizden ve kahvaltıların eksiksiz yağı olup lezzet katması vazgeçilmez oluyor. Tereyağı doymuş yağlar grubunda olduğundan dolayı sağlığımıza birazda olsa zarar veriyor.

Beslenme alışkanlıklarımızı ufak olsa dahi değiştirmemiz gerekiyor. Uzmanlar bu konularda tüketicileri uyarıyor. Doymuş yağlardan uzak durulması gerekip vücutta yağların oluşmasını engeller. Uzun zaman bol miktarda tüketim ile birlikte damar tıkanıklığı ve kalbin yağlanmasına sebep oluyor.

Türk yemek kültüründe doymuş yağlar genellikle kullanılıyor. Yemeklere lezzet vermesi için tereyağına ağırlık verilmemesi gerekmektedir. Tüketirken yediğimiz kırmızı et, tavuk ve balık gibi besinlerin yağsız olanlarından tercih edilmelidir. Sofralarda süt ürünleri olan yoğurt ve peynirler ise yağsızlarını almalısınız. Makul bir seviyede tüketimi yapılsa zararlarından korunmuş oluruz. Az miktarda kullanarak lezzet dahi katabiliriz.

tereyağı

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir