Menu

Trafik Işıklarının İcadı

Trafik Işıkları Ne Zaman İcat Edildi, Trafik Işığının İcadı Kısaca hayatımızı kolaylaştıran özellikle arabaların kaza yapmasını önlemek amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Trafik ışıklarının icadı yapılması ile birlikte yolların daha güvenli bir şekilde akması sağlanmıştır. İcadından önce trafiğin yoğun olduğu yerlerde polis görevlileri bulunur akışını düzenli bir şekilde sağlardı. El hareketleri ve düdük yardımı ile birlikte geçecek olan arabalara izin verirdi.

İlk trafik lambası 1868 yılında Londra da kullanılarak faydası görülmüştü. Kırmızı dur, sarı hazır ve yeşil geç anlamını taşıdı. Zaman içersinde tüm dünyaya yayılan trafik lambasının kullanımı her sokak başında neredeyse varlığı görüldü.

Araba sayısının yoğun olan yerlerde kazaları önlemek düzgün bir şekilde yol akışını sağlanması için konulmaktadır. E-5 ve Otobanlarda kullanılan trafik lambaları ise hızlı giden araçların yavaşlayarak hız sınırını aşmamaları gerektiğinden dolayı kullanılıyor. Yaşamımızda kaos, kaza ile birlikte gelen kavgaların önlenmesinde de değer taşımaktadır. Işıkların kullanımı yollarda taşıtların geçmesine yönelik hizmet vermektedir.

trafik lambası

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir