Menu

Tuba Büyüküstün Kimdir

Tuba Büyüküstün Hayatı, Tuba Büyüküstün Kim

Güzel ve başarılı Türk oyunculardan olan Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul ilimize dünyaya gelmiştir. Hayatının ilk zamanlarında Özel Doğuş Okulları’nda liseyi bitirdikten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bölümünde Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımında okumuştur. Mesleği gereğince günü setlerde geçmekteydi eğitim hayatı boyunca reklam filmlerinde rol aldı.

Üniversite bitirdikten sonra ilk olarak onu keşfeden Tomris Giritlioğlu olmuştur. İlk rol aldığı dizi “Sultan Makamı” dizisinde Nesrin karakterini canlandırmıştır. Başarılı bir performanstan sonra bir yıl içerisinde tekrar yeni bir dizinin çekimlerine katıldı. Asi ve Gönülçelen dizisi ile kariyerinde büyük bir yükseliş göstererek aranan isimler arasında olmayı başarmıştır.

Kişisel hayatına baktığımız zaman 2011 yılında Onur Saylak ile evlendikleri ve Toprak, Maya adlı iki tane ikiz kız çocukları olmuştur. Yaşı 5 Temmuz 1982 yılına göre 31 yaşında olmaktadır. Mesleği oyunculuk olmuştur.

Rol aldığı diziler; Sultan Makamı, Çemberimde Gül Oya, Ihlamurlar Altında, Asi, Beni w Benak, Gönülçelen, 20 Dakika dizilerinde rol almıştır.

Rol aldığı filmler; Babam ve Oğlum, Sınav, Yüreğine Sor.

tuba büyüküstün

tuba büyüküstün

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir