Menu

Türkiye Böbrek Vakfının Kuruluş Amacı Nedir

Ülkemizde sağlık alanında hizmet veren bir çok vakıf bulunmakta. Amaçları doğrultusunda halka hizmet götürürler. Sağlık alanında hizmet veren vakıflardan biri Türk Böbrek Vakfı’dır. Sağlık hizmetlerini hızlı, güvenilir ve kolay sağlanması için çalışmalarını yürütür. Böbrek hastalarının yaşayacağı her türlü soruna yönelik hizmet vermektedir.

1985 yılında faaliyetlerine başlayarak böbrek hastalarına yönelik hizmet vermektedir. Böbrek hastalarının rehabilitasyon ihtiyacını, diyaliz tedavisi ve kalıcı olarak tedavilerin yapılmasında görev üstlenir. Böbrek hastalıklarına yönelik sorunların çözülmesinde mücadele eder. Diyaliz makinelerini hastaların ayaklarına getirerek hizmet vermeye devam etmektedirler. Böbrek sağlığının korunmasına yönelik halkı bilinçlendirerek korumaktadır. Teknolojik gelişmeleri takip ederek hastalara ulaştırmak. Böbrek sağlığı konusunda naklin yapılması için çeşitli çalışmalar yürütür. Tedavilerin herkese ulaşması için organ nakil merkezlerinin kurulmasına önayak olmak. Tam teşekküllü hastaneler kurarak işletmek, işlevsel ve çalışır hale getirmektedir.

Türk Böbrek Vakfı gönüllülük esası ile hizmetlerine devam etmekte. Vakıf olarak topladığı bağışlar sayesinde hizmetlerini sürdürmektedir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.