Menu

Türksat 4A Otomatik Arama Frekansı

Türksat 4A Otomatik Kanal Arama Frekansı, 2014 Türksat 4A Frekansı

Türksat 3A kullanıcıları için sona 14 Temmuz ile birlikte gelinmiş olacak. Türksat yeni uydusunu fırlattı ve ayarlar tamamlandı yeni yayın dönemi için gün sayarken 14 Temmuz itibari ile kanallar yeni frekanslara ulaşacak. Artık televizyona sahip olan kişiler Türksat 4A uydusunun frekanslarını kullanmaları gerekecektir. Kullanılacak frekanslar ile birlikte uydunuzdan otomatik arama yapabilirsiniz. Kanalların frekanslarını tek tek aramak yerine tek bir frekans kullanarak arama yapabilirsiniz. Otomatik olarak yapmanız ile birlikte 4A yeni kanal listesine ulaşmış olacaksınız. Uydu alıcınızdan kanalları siliniz ardından sizlere verdiğimiz yeni frekansları kullanınız.

14 Temmuz 2014 tarihinde uyduları çekmeyenler bütün kanalları silerek yeni frekans bilgilerini girmeleri gerekecek. Bazı kişiler uydu alıcılarını televizyonculara götürerek yeni kanalları yükletecekler. Masraf yapmadan evinizde frekans bilgilerini girerek yeni kanallara erişebilirsiniz.

Otomatik kanal aramak için gerekli frekansları kullanarak yeni kanallarınıza tek ayarla ulaşabilirsiniz.

Hatırlatma: Otomatik güncelleme yapabilmek ve Teletext hizmetleri alabilmek için, Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (11844 V SR:2222 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’dan TURKSAT PAKET (12015 H SR:27500 FEC:5/6) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (network search) açık seçilmelidir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.