Menu

Üç Çocuklu Ailelere Vergi İndirimi Şartları

Üç Çocuğu Olanlara Vergi İndirimi, Üç Çocuklu Ailelerinin Vergi İndirimi Şartları üç veya daha fazla çocuğunuz varsa o zaman kanun tasarısı bugünlerde onaylandığında vergi indiriminiz neredeyse 0’a kadar inecektir.

Başbakan’ın defalarca söylediği en az 3 çocuk yapın planlamasına yeni bir hareket daha geldi. Vergi indirimi %5 olurken bugünlerde %10’a çıkartılarak aileye katkı sağlanması bekleniyor. Vergi indirimi ile birlikte maaşlarında ortalama olarak %10’luk bir kazanç kendilerini beklemektedir.

TBMM gönderilen Gelir Vergisi Kanunu Tasarısı ile birlikte Maliye bakanlığından açıklama gelmiştir. Vergi indirimi %10 çıkartılması ile birlikte 3 çocuk aile sahipleri vergi oranının 0’a çekilmesini ön görmüştür.

Vergi yükünün azaltılması ile birlikte ailelerin bütçelerine katkı sağlanacağı gibi genç ve güçlü nesle doğru sağlam adımlar atmış olacağız. 3 çocuklu aileler için özellikle maddi olarak destek çıkılmış olması onların gelişimine katkı sağlar. Modern vergi kanunlarına göre asgari ücret alanlarda vergi indirimleri uygulanması büyük önem taşımaktadır.

vergi

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir