Ucuz Alışverişin 7 Sırrı

Alışverişlerde her zaman daha iyisi ve daha ucuzu mümkündür. Ucuza satın alma konusunda akla ilk olarak pazarlık gelmektedir. Daha ucuza satın almak için 7 zekice yol nedir?

Pazarlık: Ucuza satın almanın ilk yöntemi pazarlık etmektir. Daha ucuza satın almak için 7 zekice yol nedir? İlk olarak sıkı pazarlık etmeyi bilmek gerekmektedir. Sıkı pazarlık sonucu eğer yeteneğiniz varsa satıcıya ciddi indirimler yaptırabilirsiniz.

Karşılaştırma: Alışverişlerde aceleci olmamakta fayda var. Fiyat size uygun gelsede başka mağazaları gezerek benzer ürünlerde kıyaslama yapın. Seçtiğiniz ürünün benzerini daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Başka bir yöntem deneyerek internet üzerinden kıyaslamaya da gidebilirsiniz.

Online Alışveriş: Günümüzde yabancı internet sitelerinden alışveriş yapmak alışkanlık haline geldi. Özellikle ucuz iş gücü olan ülkelerin internet sitelerinden alışveriş yapmak moda oldu. Ülke içi 50 TL’ye alınabilecek ürünü yurtdışından 10 TL’ye getirtmek mümkün. Yalnızca küçük bir araştırma yapmak yeterli olacaktır.

Özel Gün, Özel İndirim Demek: Özel günlerde çoğu mağazada yüzde 70’lere varan indirimler yapılmaktadır. Özel günlerde indirime giden mağazalar takip edilerek, özel günlerde alışverişe çıkılmalıdır. Yılbaşı, Sevgililer Günü, Babalar Günü, Anneler Günü ya da mağazaların açılış günleri daha ucuza satın almak için en ideal günlerdir.

Sezon Sonları Alışveriş Günü: Sezon sonları mağazalar ellerinde kalan ürünleri zararına satış ile tüketicilere sunmaktadır. Sezon sonları mağazalar, yeni gelecek olan ürünlere yer açılması için ellerinde bulunan ürünleri biran önce satmak isterler. Bu nedenle yüzleri güldüren indirimlerle karşılaşabilirsiniz. Yazlık alışverişlerinizi yaz sonu, kışlık alışverişlerinizi ise kış sonuna doğru yapmaya özen göstermeye çalışın.

Açık Artırma Siteleri: Aradığınız ve muhakkak almanız gereken bir ürün varsa açık artırma sitelerine göz gezdirebilirsiniz. Çoğu ürün bu sitelerde daha uygun fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Yalnızca iyi bir gözlemci olmanız, daha ucuza satın almanızın önünü açacaktır.

Yanlış Etiketli Ürünler: Mağazalarda iş yoğunluğundan dolayı bazı ürünlerin etiketleri yanlış yapıştırılmış olabilir. Ancak mağazalar bu etiket üzerinden ürünleri satmak zorundadır. Bu nedenle sizde bu durumu fırsata çevirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here