Menu

Üniversite Kayıt Tarihleri 2014 2015

Üniversite Kayıt Tarihi 2014, Üniversite Kayıtları Ne Zaman 2014

Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler için Üniversite heyecanı başladı. ÖSYM tarafından yerleştirmelerin yapılması ile birlikte internet üzerinden adaylara duyurulacaktır. Yerleştirme sonuçlarına ulaşmak için ÖSYM sitesinden giriş yaparak bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Açıklamalar tebliğ yerine geçerek kişilere ulaştırılacaktır.

2014-2015 yılının ÖSYM sonuçlarında aldıkları puan çerçevesinde kayıt olma hakları 1-5 Eylül tarihleri arasında olacaktır. Öğrencilerin açıklanan tarih içersinde üniversite kayıt işlerini yapmaları gerekmektedir. Üniversite adaylarının http://www.osym.gov.tr adresinden ön bilgiye ulaşarak başvuruları için tarihleri belirleyebilirler. ÖSYM kılavuzlarını ve kontenjanları hakkında bilgileri yakından takip etmeleri gerekmektedir. Tercihler 7-14 Temmuz arasında yapılıp kayıt işlemleri ise 1-5 Eylül’de gerçekleşecektir.

Yoğun bir eğitim öğretim yılı sonunda artık öğrenciler OSYM den sonra tercihlerini yapacaklardır. Tercihler doğrultusunda ağırlık olarak yatkın mesleklere doğru yönelmesi onların gelişimini olumlu yönde etkileyecektir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir