Menu

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2014

Üniversite Kayıt Tarihi 2014, Üniversite Başvuru Belgeleri kayıt işlemlerinizi belirtilen süre zarfı içersinde tamamlanarak yapılması gereklidir.

Okulların tatil olması ile birlikte üniversite kayıtlarında yeni bir dönem başlıyor. 3 aylık süreç içersinde öğrencilerin aldığı puanlar doğrultusunda tercihlerini yaptırmaları gerekmektedir. Tercih sonuçlarına göre giriş yapabileceği üniversiteler hakkında bilgi sahibi olarak başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Üniversite başvurusunda ÖSYM kayıt işlemini fotoğraflı sınav sonuç belgesi ile rektörlüğe iletecektir.

Üniversite Kayıt Belgeleri
Mezun olduğu okuldan diploması ile birlikte 12 adet fotoğraf katkı pay ödemesi yaptıktan sonra dekont ile birlikte kazandığı üniversiteye giderek başvuru yapması gerekmektedir. Posta ile yapılan kayıt işlemleri kabul görmeyecektir. Belgelerin fotokopisi geçerli sayılmayıp aslının bizzat getirilmesi gerekmektedir. Eksik belgeler ile başvurularda kayıt tarihini geçirenler haklarını kaybetmiş sayılacak.

Kayıt hakkı kazanan adayları gereli işlemleri yapmaları gereklidir. Sağlık muayenesi, mülakat sınavını kazanamayanlar için kayıt yapılmayacaktır. Ek puan veya sınavsız olarak geçişlerde kayıt okul türü veya belge zorunluluğu gerektirmemektedir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir