Uyku Pozisyonuna Göre Karakter Analizi

Araştırma merkezleri ve bilim insanları tarafından uyku pozisyonları üzerine çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Kişilerin uyku pozisyonlarına bağlı olarak kişiler üzerinde etkileri takip edilmiştir. Yatarken vücudunuzun aldığı şekiller sizi yansıtarak yaşadıklarınızı gösterir. Uyurken vücudunuz pozisyondan pozisyona girerek sizi gösterecektir. İnsanların kişilik olarak şekillerini göstermesinde etkili olabilmektedir. Araştırmalar sonucunda kendi kişilik analizinizi öğrenerek farkına varabilirsiniz.

Cenin pozisyonu: Kişi kendisini anne karnındaymış gibi hisseder. İnsanların %41’lik kısmının tercih ettiği yatış pozisyonudur. Duygusal, hassaslık ve dışa dönüklüğünün göstergesidir. Kadınların en çok tercih ettiği uyku pozisyonu olmaktadır. Yatış şekline bağlı olarak mide, karaciğerde sağlıklı olarak ağrıların geçmesini sağlamaktadır.

Asker yatışı: Sırt üstü yatarak kolları açarak yatma şeklidir. Yatanlar sessiz, sakin ve mizaçlı olarak uysal şekilde uyurlar. Gereksiz sohbetten kaçınarak huzur ve rahatlığının peşindedir. Yaşam standartları diğerlerine göre oldukça iyi olarak kendilerini iyi hissederler.

Kütük pozisyonu: İki kol aşağıda olmak üzere yan yatma pozisyonudur. Güvenilir ve uysal olduklarını gösterirler. Sağlık açısından yatılmaması gereken pozisyon olup omurganızı doğrudan etkilemektedir. Kişilerde bel fıtığı ve ağrıları görülmesi kaçınılmazdır.

Deniz yıldızı yatış: Serbest pozisyon şeklinde olup kol ve bacakları iki yana doğru açılmasıdır. Kişilerin yardımsever, can dostu, sıcak kanlı ve iyilik sever olduğunu gösterir. Ruhu dinlenir ve kendisini uyandığı zaman iyi hissetmektedir.

Serbest düşüş pozisyonu: Yüzü koyun, bacakları aralıklı olup eller baş hizasında yatış pozisyonudur. Kişiler hemen sinirlenen birden bire parlarlar, kolay incinen kişilerin göstergesi olmaktadır. Mide üzerine yatılmasına neden olan rahatsızlıklardandır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here