Uzun Yolculuklarda Yapılması Gerekenler

Uzun otobüs yolculukları canınızı sıkmasın. Gerektiğinde maliyeti az olması adına saatlerce yolculuk yapmanız kaçınılmaz olabilir. Herkes imkanları doğrultusunda gidecekleri yere en hesaplı ve bütçesine destek olarak şekilde gidiyorlar. Yolculuk sırasında dikkat edilmesi sağlık sorunları ve sıkıcı geçen zamanı değerlendirebiliriz.

Seyahatinizi planlarda yolcunuz öncesinde yol durumunu kontrol ediniz. Karlı ve yağmurlu havalarda kaza oranlarının fazla olması riskine karşı önlemlerin alınması gerekmektedir.

Yolculukta tercihiniz otobüs olacaksa eğer rahatlığına bakınız. Televizyon, wifi, müzik gibi imkanların olup olmadığını öğreniniz. Koltuk genişliğini öğrenerek daha rahat şekilde yolculuk yapmanız kaçınılmaz olacaktır.

Yolculukta devamlı koltuğunuza sabit şekilde oturmayınız. Kan dolaşımını yavaşlayarak bacağınızda toplanacağından dolayı ölüm riski dahi oluşabilir. Molalarda ayağa kalkarak biraz yürümeniz sizin faydanıza olacaktır.

Yolculukta sıkılmamanız için yapmanız gereken akıllı telefonları kullanarak bir şeyler yapmanız olacaktır.

Su ihtiyacınızı devamlı karşılamaya dikkat ediniz. Susuz kaldığınız zaman yolculuk daha sıkıcı ve bunaltıcı gelebilir. Vücudunuzun su ihtiyacını devamlı olarak karşılayınız.

Yağlı ve süt ürünlerinden uzak durarak yolculukta rahatsız olmanız önleyebilir. Yatılı bir yolculuk ise uyumanız gerekiyorsa kendiniz için bir yastık bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here