Menu

Vatana Vefa ve Sadakat ile İlgili Kompozisyon

Vatan Vefa ve Sadakat Kompozisyon, Vatan İle İlgili Kompozisyon

Türk milleti için vatan, vefa ve sadakat önemli unsurlardan olmaktadır. Yüzyıllar boyunca vatan sevgisi ile birlikte ilerlemiştir vatanını seven bir millet olarak geleceğine doğru sağlam adımlarla ilerlemiştir. Yaşadığı toprak parçası uğruna nice canlar verdi ataları kanlarla sulandı her karış toprağı. Yediği ekmek bu topraklardan çıktı aş oldu aile oldu yaşamları olmuştur. Yurdumuz güvenle yaşabileceğimiz yerlerden birisi olup hayatımızı devam ettirdik.

Vatan sahip olduğumuz değerlerden olup vefa ve sadakat içersinde olmamız gerekmektedir. Düşmanlardan korunmuş olup yaşadığımız toprak parçası bize hayat vermektedir. Tehlike altında olduğu zaman hiç tereddüt etmeden vatanı korumak için canımızı vermemiz gereklidir. Doğduğumuzdan itibaren vatan borcumuz olan askerlik ile birlikte hayata devam ederiz. Her vatandaş vatanına sadık olarak gelişmesi için elinden geleni yapmalı.

Kutsaldır vatan sahip çıkılması gereklidir. Bayrak nasıl değerli ise vatanımızda öyle olmaktadır. Korumak için gerek elimizden gelenleri yapmalıyız. İhanet edilemez kabul edilemez varsa ihaneti yüce divan tarafından yargılanmalıdır.

vatan

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir