Menu

Vergi Vermek Neden Bir Vatandaşlık Görevi Olarak Kanunlarla Zorunluluk Altına Alınmıştır

Vergi Vermenin Önemi, Vergi Vermenin Zorunlu Hale Getirilmesi

Vergi vermek vatandaşlık görevi olmaktadır, devletin ihtiyaçlarının giderilmesi için kanunlar çerçevesinde konulmuş ve mecburi olmaktadır. Vergi gönüllülük esasında toplansaydı eğer bir çok kişi vergi vermediği gibi ülkemizin maddi olarak harcamaları karşılanmayacaktı. Hayatımızın bir çok alanına yansır bunları listeleyecek olursak.

Emniyetimizi sağlayan polislerin ödenekleri.
Ulusal güvenliğimizi sağlayan askerlerimizin ihtiyaçları.
Yol ve ulaşım masrafları.
Elektrik, su, doğalgaz gibi kaynakların kullanımı.
Kamu kurum ve kuruluşların ödenekleri.
Eğitim ve öğretim alanında harcamalar.

Kısmen yukarıda belirtilen yerlerin ödemeler aksaklığa uğrayarak ülkenin ekonomisinin yanı sıra yaşam kalitesi düşecektir. Vergi vermek zorunlu hale getirilerek yasama, yürütme ve yargı gibi temel kurumların ihtiyaçları karşılanıyor. Hizmetlerin aksamamasının yanı sıra çeşitli yardım kuruluşlarına veriliyor. İnsanların kazandığı paranın bir miktarının %18’lik kısmı olacak bunu devletin kasasına giderek bu belirtilen ihtiyaçların hepsi karşılanmaktadır.

Ödenen vergiler bizlere tekrar hizmet olarak geri dönüyor, devletin kendi kişisel harcamaları bulunmamaktadır. Sizlerin ve çocuklarınıza daha iyi bir hayat sunularak gerek yardım gerek doğal felaketlere karşı ihtiyaçlarda kullanılmaktadır.

vergi

vergi

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir