Menu

Yahudiler Lanetli mi

Yahudi Milleti Lanetli mi, Yahudiler Lanetlendi mi

Kur’an-ı Kerim’de yer alan bilgiler doğrultusunda onlara verilen nimetlere hiçbir zaman şükretmemişlerdir. Her zaman uslanmaz bir kavim olarak nitelendirildi. Allah’a karşı şirk koşmaları ve onlar için yapılanlara asla şükretmediklerinden dolayı yer yüzünde kıyameti en son görecek kişilerdir. Kıyamet’in başlaması ile onlar bu azabı sonuna kadar çekeceklerdir.

İsrailoğullları olarak isimleri de bilinir. Onların yaptıkları Musa ve Harun’a karşı gelerek kötülüklerde bulunmuşlardır. Şükretmeyerek zina, ahlaksızlık, dinsizlik, şirk koşmak ve onlara gönderilen peygamberlerini öldürme çabasında olmaya çalışmıştır.

Onlara verilenlere hiçbir zaman şükretmedikleri gibi kötülüklere doğru adım atmıştır. Mal ve şöhrete tutulan kavim insanlık için büyük kötülüklerde bulundular. İnsanlık tarafından devamlı lanetlenmiş bir millet olmaktadır. Yaptıkları ile birlikte bir çok kutsal kitapta ismi geçerek şükretmeyenler olduklarını göstermiştir.

“Ne zaman onlar bir antlaşma yaptılarsa, yine kendilerinden bir gurup onu bozmadı mı? Zaten onların çoğu iman etmez.”(Bakara ,2/100)

siyah kurdele terörü lanetliyoruz

siyah kurdele terörü lanetliyoruz

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir