Menu

Yangından Korunma Haftası İle İlgili Yazı

Yangından Koruma Haftası Kısa Yazı, Yangından Korunma Haftası İle İlgili Kompozisyon yangınlar doğada yaşayan canlıların olduğu gibi insanlarında hayatına büyük tehlike yaratmaktadır.

Bilinçsiz insanlar yüzünden çıkan yangınlardan dolayı kutlanılan önemli haftalardan birisi olmaktadır. Her yıl 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Yangından Korunma Haftası olarak kutlanmaktadır. Yangınlar ile birlikte doğaya ve insanların hayatlarına çok büyük zararlar verebiliyor. Yüzyıllar boyunca oluşan ormanlar birkaç saatte yok olmaktadır. Sahip olduğumuz en güzel varlık doğamıza zarar vererek yok olmasına neden oluyor.

Yangınların ortaya çıkış sebepleri konusunda uyarılsa dahi insanların “benim başıma gelmez” diyerek duyarsız davranmasından dolayı meydana gelmektedir. İtfaiyeler yangınlar konusunda müdahale etmesi için kurulmuştur. Çıkan yangınlara su ile müdahale edip söndürülmesi ve yayılmasını önlemek en başlıca görevleri olmaktadır. Koruma sayesinde insanlar yaşamlarında uzun bir süre durabilirler.

Ateşin yayılması ve çevresindekileri tutuşturması sonucunda yangınlar meydana gelir. Bilinçsizlik ve dikkatsizlik sonucunda oluşurlar. İnsanların evlerinde veya piknik yaptıkları zaman yangınların oluşumunu göz önünde bulundurmaması da etkilidir.

orman yangını

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir