Menu

Yardımlaşma ve Dayanışma Nedir

Dayanışma ve Yardımlaşmanın Önemi, Dayanışma Ne Demek, Dayanışma Nedir

Yardımlaşma insanların birbirlerine iş veya başka bir konuda takım çalışması adı altında toplanıp bilgilerini fiziksel güçlerini birleştirerek destek çıkmasına denir.

Yardımlaşma olan yerlerde yoksullar korunmuş olup hayat içerisinde söz hakkı sahip bireylere dönüşebilirler. Yardım yapan insanlar çevresinde oluşan toplum tarafından saygı görülür daima yapacağı işlerde desteklenirler. Sıkıntılı günlerde yardımcı olan kişiye de el uzatarak zor durumdan çıkmasına yardımcı olunur.

Dayanışma insanların doğasına olan destek olarak açıklanır. Yalnız yaşamak mümkün olmadığı gibi birlikte destek çıkarak iş birliği sonucu daha iyi yerlerde yer alabilirler. Dayanışma gösteren insanlar yapacakları işleri kolay bir şekilde yapabilirler. Dayanışma ile ilgili söylenen atasözü “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” cümlesi tarif etmektedir.

Dayanışma gösteren insanlar iş alanlarında başarılı oldukları gibi aile bağları daima sağlam olmaktadır. Ekip olarak hareket edilip gerektiğinde destek çıkılması gereken konularda olmalı.

dayanışma

dayanışma

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir