Menu

Yaşlılık Dönemi Nedir Hakkında Bilgi

Yaşlılık dönemleri insanlar için 65 yaşın üzerinde olan dönem olarak belirtiliyor. Dönem içersinde insanlar sahip oldukları yetenekleri kaybederek daha ağırdan bir hayat sürmek zorunda kalıyorlar. Bunların başında bedensel ve zihinsel olarak hareketlilik azalarak zor durumda bırakabilir. Örneğin spor yapamazlar veya bir işlem için uzun zaman düşündükleri gibi yanlış hesaplamalar yapabilecekler.

Gizli kalan hastalıklar yaşlılık döneminde kendisini göstermek için bekliyorlar gibi hepsi üst üste sırayla gelmeye devam edecektir. Kalp hastalıkları, akciğer, karaciğer, böbrek veya beyinle ilgili sorunlar kendisini direk gösterir. Hislerde kayıp meydana gelir görmekte zorlaşırız, duymakta zorlanırız, tat alma duyumuz azalır bunlar gibi diğerleri de etkilenir. Geçmişte yaptığımız hataların bedelini bu dönemde öderiz.

Beden yorulur zaman içersinde yaşlılık bütün faaliyetlerle kendisini gösterecektir. Toplum içersinde fazlalık olduklarını gördükleri gibi bir çok sorunu beraberinde getireceklerdir. Kültür gelecek nesillere aktarılması sağlanır.

yaşlılık

yaşlılık

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.