Menu

Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman Başlıyor 2014

Yaz Saati Uygulaması Tarihi 2014, Yaz Saati Ne Zaman Başlıyor 2014

Güneşin ışığından faydalanılması için ülkemizde yıllık olarak belirli tarihlerde saatlerin ileri ve geri alınması gerçekleşiyor. Bugünlerde yaz saati uygulamasına geçil yapılacak. Okuyucularımızı bilgilendirme amaçlı olarak 31 Mart 2014 gecesinde saati saat 3:00’de 1 saat ileri almanız gerekmektedir.

Resmi kurumlar ve ülke çapında gerçekleşecek olması işe gitme saatinizi de 1 saat olarak etkileyecektir. Günlük hayatınıza aynı saatlerde gideceksiniz onlarda değişen herhangi bir şey olmayacaktır.

Bakanlar kurulunda görüşülen ve yaz saati uygulaması için Resmi Gazete’de bildiri yayınlanmıştır. Seçimler ile aynı güne denk gelmesiyle 1 gün daha ileri alınarak 31 Mart tarihinde yapılacaktır.

Kış saati uygulamasına ise 26 Ekim Pazar günü saat 4:00’de 1 saat geri alınarak geçiş yapılması düşünülüyor. Bunların yapılma sebebi ise gün ışığından insanların daha çok faydalanarak lambaları elektriği daha az kullanması planlanmıştır. Geceleri uyuduğumuzda erken saatlerde gün ışığı olacağından dolayı elektrik tüketimide azacaltır.

yaz saati uygulaması

yaz saati uygulaması

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir