Yazın Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Yaz aylarında havaların ısınması ile el ve ayak bakımlarımıza çok daha dikkatli olmamız gerekiyor. Sağlıklı ve pürüzsüz ayaklara sahip olabilmek için dikkat etmemiz noktaları göz ardı etmemeliyiz. Havaların ısınması ile ayaklarımızın korunmasız olacağından dolayı dikkatli olmalıyız.

Yaz ayları ile deniz sezonunun açılması ile genelde ayakkabı kullanmayız. Çevresel olarak etkilere açık olmasından dolayı yaz aylarında çeşitli bakımlar yapılmalıdır. Yaz aylarında ayak sağlığı için ortopedik sandalet yada ayakkabı seçimi yapmamız gerekiyor. Kullanacağımız sandalet yada ayakkabı uzun süreli olmamalıdır, ara sıra farklı sandalet kullanılmalıdır. Ayak sağlığını korumak için deri terlik ve ayakkabı kullanılması dış etkilerden ayaklarınızı koruyacaktır.

Yaz aylarında ayaklarda sertleşmeler olmasına rağmen banyoda poza taşı kullanılarak ayaklar yumuşatılabilir. Deniz ve banyo sonrası ayakların altına ve üstüne kremler sürülerek nemlendiriciler sürülmelidir. Ayak parmak aralarında sürülecek nemlendiriciler tahrişe yol açtığından dolayı sürülmemelidir.

Yazın mantar enfeksiyonunun sık görülmesinden dolayı yıkanmasından sonra ayakların iyice kurulanması oldukça önemlidir. Özellikle kullandıkları havluların kişiye özel olması mantarların birbirlerine bulaşmasını önlemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here