Menu

Yerli Malı Haftasını Neden Kutlarız

Yerli Malı Haftası Neden Kutlanır

Her yıl düzenli olarak kutladığımız haftalardan birisi “yerli malı haftası” 12-18 Aralık tarihlerinde yapılır. Okullarda düzenlenen etkinlikler sayesinde sevinç ve mutluluk ile kutlanmaya devam edilmektedir. Öğrencilerin sosyalleşmesi ve birbirleri ile kaynaşması için önemli haftalardandır. Öğrenciler ve öğretmenler bir arada olarak evlerinden getirdikleri yiyecekleri aynı ortamda yerler. Konuşmalar etkinlikler yapılarak öğrencilere çeşitli bilgiler verilir.

Ülkemiz kurtuluş savaşında zor dönemler yaşamıştır. Üretim azlığı olduğu gibi çeşitli sıkıntılar beraberinde geldi. İsmet İnönü ile birlikte mecliste yapılan konuşmadan sonra 12-18 Aralık arası yerli malı haftası kutlanmaya başlamıştır. Kendi malını üreten ülkeler savaşlarda sırtı yere gelmeyeceği gibi kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Tutumlu olarak yeni yaptığımız yatırımlar sayesinde yerli malı değer kazanır. Harp sırasında ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimizden dolayı yokluk bir daha çekmeyeceğiz. Çeşitli alanlarda tarım, sanayi gibi yerlere destekler verilmiştir. Tutumluluğun önemi vurgulayarak değerlerimizi gösterir. Yatırımlar ekonomimizi geliştirdiği gibi yatırımların yükselmesi sağlanır.

Yerli malı yurgun malı herkes onu kullanmalı

Yerli malı deniz yemiyen keriz

Yerli malı Türk malı

Türk malı ülkemize kazandırır

yerli malı haftası

yerli malı haftası

yerli malı haftasının önemi

yerli malı haftasının önemi

yerli malı haftası

yerli malı haftası

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.