Menu

Zararlı Maddeler ve Sağlığımız ile İlgili Kompozisyon

Zararlı Maddeler İle İlgili Kompozisyon, Zararlı Madde ve Sağlık Kompozisyon insanlara zarar verdikleri gibi hayatımızı karartmaktadır. Bilinçli olunup sağlığımızı koruyarak güzel bir geleceğe yönelik sağlam adımlar atılabilir.

Zararlı maddeler hayatımızı tehdit etmektedir sorumluluk sahibi olarak yaptıklarımızı bilmemiz gereklidir. Zararlarını önceden bilirsek uzak durmamız için engelleyici olacaktır. Sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddeler insan sağlığını tehdit ettiği gibi sosyal hayatımıza dahi zarar verirler. Bağımlılık olması durumunda vücudumuzda onarılamaz zararlar verebilirler.

Anne ve babalara büyük sorumluluk düşüyor çocukları ile ilgilenerek zararlı alışkanlıkların gerçek yüzünü görmelerini sağlayabilirler. Madde kullanımı devam ettikçe bağımlılıkta bir o kadar artacaktır. Bağımlı hale gelen kişiler hayatları yok olacak kadar değer kaybeder. İnsanlar sağlığını kaybettiği gibi sosyal alanlarda aktiflikleri yok olup dünyada yapa yalnız kalacaklardır. Bağımlılık yapan maddelerin değerli çok yüksek olduğundan dolayı ekonomik olarak zarar verir. Para ihtiyacı yüzünden insanların suç işledikleri dahi görülür.

Zararlı maddelerin içinde bulunan zehirler sağlığımızı tehdit etmektedir. İnsan bedeni büyük zarar vermektedir. Beyninizi uyuşturduğu gibi zamanlar onarılamaz zararlar verir. İnsanlar kendisini kaybederek duyu organlarını kaybedeceklerdir.

zararlı maddeler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.