Menu

Zararlı Maddelerin Zararları Nelerdir

Zararlı maddelerin hayatımıza dahil olması bizleri bağımlı yapmaya yönelik olmaktadır. Birkaç kez kullanımdan sonra sağlığımıza etkisi olmaktadır. hayatımızı tehlike altına alıp günümüzde zararlı maddelerin kullanımları maalesef çocuk yaşlarına kadar inmiş gözüküyor. Başlıca zararlı maddeler uyuşturucu, içki ve sigara olmaktadır.

Sigara ağız tüketilen zararlı madde olup bir çok hastalığın sebebi olarak gösteriliyor. Dumanın solunması ile birlikte pasif içiciler dahi etkisinde olmaktadır. Kanserin çoğalmasını sağladığı gibi yayılmasına da etki gösterir. Nefes darlığı, akciğer kanseri gibi başlıca hastalıkların oluşumunu sağlar.

Alkol tüketilmesi ile birlikte ten üzerinde kızarıklık ve egzama belirtileri ile kendisini gösterir. İç organlarımızdan kanser oluşumu ve karaciğer yağlanmasına neden olur. Kanser ölümcül olarak erken teşhis yapılmadığı takdirde tedavi edilme imkanı azalır. Toplum üzerinde alkol bağımlılığı her geçen gün artarak maddi ve manevi olarak zarar verir.

Uyuşturucu kullanımı aralarında en kötüsü olmaktadır. Maddi anlamda size zarar vererek bağımlı olduğunuzda krizler geçirerek ihtiyaç duyarsınız. Aşırı kullanımında kalp krizi gibi bir çok durumla karşı karşıya kaldığınız gibi beyninize zarar verebilir. Para ihtiyacı olduğunuzdan dolayı çevrenizdeki insanlara zarar verebilirsiniz.

sigara alkol

zararlı maddeler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.