Zayıflamak İçin Öneriler

Kilolarınızı dert edip kendinizi daha çok yemeğe vermeyin. Bundan kurtulmanız an meselesidir. Kilolarınızdan uzaklaşarak sağlığınıza kavuşmanız gerekli oluyor. Fazla kilo başta damar hastalıklarını getirip hayata olan bağımız her geçen gün azalacaktır. Sosyal ve faydalı bir insan olmamız için mutlaka zayıflamalıyız, tekrar kilo almamak içinde önerilere kulak verin.

Abur cuburdan kurtulun, mutfakta bulunan tuzlu, yağlı, şekerli yiyecek ve içecekler kilo almanızın en büyük sebebidir. Bunlardan uzak durmanız fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Alışverişe gidince kendinize hakim olun. Hazır yiyecekler uzak durarak sağlığınıza kavuşmanız mümkündür. Karnınız aç olduğunuzda markette olan alışverişiniz çok daha uzun süreceğinden dolayı gördüğünüz her şey üzerinde istek doğuracaktır.

Yediklerinizi takip ederek sağlıklı beslenmeye ulaştığınızı görün. Bugün yiyecekleriniz ilerleyen zamanlarda size yağ olarak geri dönüş yapabilir.

Buzdolabınız boş ve mutfağa girmek istemiyorsanız o zaman dışarıdan yemek siparişini vermemeye dikkat ediniz. Bazen kendinizi tutamayıp o sinirle dışarıdan yemek söyleyebilirsiniz.

Tıka basa doymadan yavaş yavaş yemek kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Karnınızın tıka basa doyduğunu değil de yediğinizin sizi idare edeceğini bilerek yemeklerinizi yiyin.

Tatlı yerken mümkün olduğunca daha hafif olmasına dikkat ediniz. Çikolatası, keki, şekeri fazlaysa ucundan biraz tadabilirsiniz.

Hedefinizi çok yükseklerde tutmayın. Fazlalık 20 kilonuz varsa gözünüzde çok büyütebilirsiniz. İlk adımda 5 kilo vermeniz diğer evrelere geçişi kolaylaştırıp kendinize olan inancınızı arttıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here