Sorular Cevaplar

Ağaçları Nasıl Koruruz

Ağaçları korumanın en iyi yolu onları sevmektir. Çevremize karşı ne kadar duyarlı olursak olalım illa karşımıza engeller çıkabiliyor. Bilinçli olmak bir yere kadar korumamızı sağlar ancak sevmek onları sonuna kadar korumaktır. Çevremizde olan biten her şeyi görmeli duyarlı olmalıyız.

Piknik yapmaya kırlara gittiğimizde yaktığımız ateşi söndürmeli çöplerimizi toplamalıyız. Doğaya bırakılan her çöp zaman içerisinde kirliliğe sebep olur. Toprağın yapısı bozularak verimsizleşir.

Ağaçlandırma çalışmaları yapılmalı. Ormanlık alanlara zarar gelmemesi için bekçiler tarafından korunmalı. Yerleşim yerleri ormanlardan uzak yerlere yapılmalı.

Ormanlık alandan geçerken çevremize cam şişe, cam parçaları atılmamalı. Güneşten gelen ışığın çarpması sonucunda bir noktaya yansıyarak orman yangınlarına sebep olabilir.

Oteller ve tatil yerleri yapılırken ormanlara zarar verilmemeli. Ormanlık alanlar imara kapalı kalmalı ağaçların zarar görmesi engellenmelidir.

TEMA vakfı erozyona karşı mücadele ve ağaçlandırma çalışmalarında bulunmakta. Gönüllülük esasına dayanarak hizmet vermekte. Katkıda bulunabilir ya da gönüllü olarak çalışabiliriz.

Okullarda ve kurumlarda fidan dikme etkinlikleri düzenlenmeli. Belirli zaman aralıklarında fidanlar dikilerek geleceğe yatırım yapılmalı.

ağaç

2 Yorumlar

  1. Ağaçları korumanın 1. yolu onları kesmemek
   Ağaçlandırma yapmak
   Kağıt israf etmemek
   Kestiğimiz her ağaç için yeni bir fidan dikmek
   Bu kadar aklıma geldi
   TEŞEKKÜRLER :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu