Okul

Aile Tablosu Nedir, Nasıl Alınır?

Resmi daireler ve işlemler için sizden aile tablosu istenebilir, gerekli durumlarda aile tablosu örneğini çıkarmak için size en yakında bulunan kaymakamlıklardaki nüfus müdürlüğüne giderek gerekli talepte bulunarak örneğine ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve öğretim alanında aile tablosu oluşturacaksanız eğer cinsiyet, doğum yılı, öğrenim durumu, çalışma saatleri gibi genel soruları ilave ederek oluşturabilirsiniz. A4 kağıdının üzerine aileniz kaç kişiyse eğer cinsiyet başlığının altına ona göre kareler çizerek cinsiyetini, doğum yılını gerekli bilgilerini bu şekilde sıralayarak aile tablosu örneğini kendiniz de oluşturursunuz. Sizin çıkardığınız örnek resmi sayılmaz resmi makamlarda geçerli değildir.

Kendi çizimlerinizde izleyeceğiniz yol hakkında örnekten yararlanarak tablonuzu oluşturarak kullanmanız mümkündür. Aile tablosunun düzeni önemli olduğundan eşit şekilde çizim yapılmalı. Cetvel yardımıyla birlikte ölçümler yapılarak aile tablosunun kolay şekilde örneğini kendiniz hazırlayabilirsiniz. İlaveten seçenek eklemeniz mümkün olur durumu hakkında sizin istekleriniz doğrultusunda şekillenebilir.

aile-tablo-ornegi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu