Okul

Akutun Yaptığı Çalışmalar Nelerdir

Akut Çalışmaları Nelerdir, Akut Hangi Kurtarma Çalışmalarına Katılmıştır

Akut hepimizin bildiği gibi dernek olarak kurulmuştur. Akut kelimesinin açılımı Arama Kurtarma Derneği olmaktadır, zor durumda olan insanlara yardım etmek misyonunda kurularak hizmet vermeye başlamıştır. Dağ, doğal afet, kazaların olması durumunda devreye giren sivil toplum örgütü olup gönüllü insanlarla birlikte çalışmaktadır. Kuruluşu 1996 yılında olup ülkemizin dört bir yanında yerleri bulunuyor.

1994 yıllarında dağcılık sporu yapanların kaybolması ve bulunması için profesyonel bir kurtarmada uzmanlaşmış kurum olmadığından dolayı Ali Nasuh Mahruki’nin çabaları ile kurularak uzman dağcılardan oluşmaktadır.

Bakanlar kurulu tarafından kamu yararına çalışan dernek unvanına layık görülerek desteklenmeye başlamıştır. AKUT kendisi en aktif şekilde 1999 yılında Gölcük depreminde yaptığı çalışmalar ile tanımasına yardımcı olmuştur. Aynı zamanda Uluslar arası INSARAG kurtarma organizasyonuna üye olarak orta seviyede başarı göstererek unvan verilmiştir.

Yurtdışında dahi aktif olarak yardım görevi yapmıştır Yunanistan, Taylan, Hindistan, İran, Japonya gibi ülkelere doğal afetlerinde aktif olarak görev yapmıştır.

akut
akut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu